Panel logowaniaplus minus gleich! Witamy na stronie ISAA - serwisowi poświęconemu automatyce, elektronice, pomiarom i programowaniu. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji, plików, nowinek technicznych,a także możesz podzielić się swoimi pomysłami i rozwiązaniami.
Nowości: Serwis ISAA został wzbogacony o katalog firm. Zachęcamy do zamieszczania swoich danych i ofert.


Programy do pojektowania instalacji elektrycznych

Email Drukuj PDF

Programy do projektowania instalacji elektrycznych są dziś równie często wykorzystwane jak programy typu CAD 3D. Oprócz tworzenia projektu pozwalają na tworzenie dokumentacji. Poniżej przedstawiono kilka dość popularnych programów wspomagających projektowanie, niezbędnych w pracy projektanta automatyka.

Program Pająk MOELLER

Moeler Pająk 2.7 - prosty program przeznaczony do projektowania instalacji niskiego napięcia i do ich zabezpieczenia w sieciach TN, TT i IT. Program jest darmowy, wymaga jedynie rejestracji na stronie producenta. Więcej informacji można znaleźć tutaj: >>Pająk 2.7<<.

 

 

 

Program Automation PC-SCHEMATIC

Automation -  program CAD służący do projektowania i dokumentowania elektrycznych systemów automatyki i sterowania - również z elementami układów hydrauliki i pneumatyki. Od innych programów odróżnia go przede wszystkim fakt, że umożliwia tworzenie zarówno schematów elektryki/automatyki jak i planów instalacji na rzutach budynków. Dzięki temu użytkownik otrzymuje kompletne narzędzie do tworzenia dokumentacji elektrycznej.

Możliwość pobrania bezpłatnej, funkcjonalnej wersji programu tutaj >>Automation<< 

 


Program Proton++

Proton ++ - program do tworzenia szkiców instalacji elektrycznych, pomiarów oraz badań elektrycznych. Dostępna wersja Demo >>Proton+<<

 

 

 

Program SEE Electrical

SEE Electrical - rozbudowane oprogramiwanie CAD do projektowania instalacji elektrycznych i Automatyki. Możliwość pobrania wersji trial i demo >>SEE Electrical<<

 

 

 

 

Program EPLAN

EPLAN - Program opracowany przez światowego lidera rynku CAE specjalistyczny system do projektowania układów automatyki i tworzenia schematów elektrycznych. EPLAN jest nieodzownym narzędziem wspierającym elektrotechników i automatyków w pracach projektowych lub nadzorze ruchu linii produkcyjnych w zakładach przemysłowych. Innowacyjna funkcjonalność oprogramowania, mnogość dodatkowych narzędzi oraz łatwość obsługi przyspieszają proces projektowania, a szczególnie tworzenia dokumentacji projektowej. Funkcje takie jak automatyczne połączenia, powiązania krosowe, PLC i wiele innych powodują, iż projektowanie staje się proste i tym samym znacznie tańsze. Automatycznie generowana dokumentacja projektowa (zestawienia kabli, zacisków, materiałów oraz plany podłączeń zacisków, kabli itp.) pozwala na uniknięcie wielu błędów powstających przy ręcznym tworzeniu dokumentów. Wersja edukacyjna (ograniczenie do 270 dni) do pobrania stąd: >>EPLAN<<.